متن کامل خبر


 
ویژه برنامه شهادت امام جعفر صادق(ع) و سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره)

خلاصه خبر: مراسم سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و قیام خونین پانزدهم خرداد سال 42 و همچنین شهادت حضرت امام جعفر صادق علیه السلام با حضور دانشگاهیان تربیت مدرس، بعد از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در کنار مزار شهدای گمنام این دانشگاه برگزار شد.

مراسم سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و قیام خونین پانزدهم خرداد سال 42 و همچنین شهادت حضرت امام جعفر صادق علیه السلام با حضور دانشگاهیان تربیت مدرس، بعد از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در کنار مزار شهدای گمنام این دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام والمسلمین دکتر سیدمهدی ساداتی نژاد مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تربیت مدرس، ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالروز شهادت حضرت امام جعفر صادق علیه السلام، نقش ایشان در گسترش اسلام و نهادینه سازی مذهب تشییع را بسیار حائز اهمیت دانست.

ایشان در ادامه با تسلیت سی و دومین سالگرد رحلت ملکوتی بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) را فرزند خلف مکتب تربیتی ائمه معصومین (ع) برشمرد که همواره در تداوم حرکت تاریخی اسلام گام بر می داشتند.. ایشان در سخنان خود نقش احیاگری و تجدید روحیه دین پذیری از سوی مردم در دوران معاصر را از دیگر خصلت های حضرت امام خمینی (ره) نام برد و با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در مراسم سال گذشته مبنی بر روحیه تحول خواهی حضرت امام، ایشان را به حق، امام تحول نامید.

مسئول نهاد دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به واقعه تاریخی پانزدهم خرداد، قیام آن روز را نقطه ی آغازین نهضت اسلامی مردم ایران در نظام طاغوت دانست و تاکید نمود: قیام خونین پانزدهم خرداد، نقشی محوری در ایجاد اجماع میان همه نیروهای مخالف رژیم پهلوی را داشت.

دکتر سیدمهدی ساداتی نژاد در پایان سخنان خود به موضوع انتخابات و لزوم مشارکت حداکثری مردم و به خصوص جامعه دانشگاهیان پرداخت. ایشان در خصوص وضعیت انتخابات پیش رو مطرح نمود: طیف بندی حضور مردم در انتخابات به سه دسته تقسیم می شود. دسته اول آنهایی هستند که شرکت در انتخابات جمهوری اسلامی ایران را تکلیف شرعی خود دانسته و مانند همیشه در انتخابات مشارکت خواهند داشت و آن را وظیفه دینی و ملی خود می دانند. دسته دوم کسانی هستند که به هر دلیلی پای صندوق های رای حاضر نمی شوند و رای نمی دهند. دسته سوم اما افرادی هستند که در انتخابات دوره های گذشته مشارکت داشته اما این دوره متاسفانه به دلیل مشکلات اقتصادی و مسائل معیشتی و ناکارآمدی بعضی مسئولان، بیان می کنند که در انتخابات شرکت نمی کنند. وظیفه ما اینست که نسبت به تشویق این دو دسته اخیر در انتخابات تلاش کنیم.

مسئول نهاد دانشگاه تربیت مدرس در پایان با اشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر وظیفه تک تک مردم در تشویق دیگران به حضور حداکثری در انتخابات و تواصی به حق، نقش دانشگاهیان در این خصوص را بسیار حائز اهمیت و تاثیرگذار دانست.

در پایان این مراسم پس از مرثیه خوانی شهادت حضرت امام جعفر صادق علیه السلام، ریاست محترم دانشگاه، اعضاء هیات علمی، تشکل های انقلابی و جمعی از دانشگاهیان تربیت مدرس در کنار مزار شهدای گمنام دانشگاه گرد هم آمده و با آرمان های انقلاب اسلامی، با امام و رهبری و مقام شهیدان تجدیدپیمان نمودند.


18 خرداد 1400 / تعداد نمایش : 156