متن کامل خبر


 
برگزاری ضیافت اندیشه سال 97 در مشهد مقدس

خلاصه خبر: طرح توانمندسازی و معرفت افزایی «ضیافت اندیشه» ویژه استادان و اعضای هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس، توسط دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه برگزار گردید.

طرح توانمندسازی و معرفت افزایی «ضیافت اندیشه» ویژه استادان و اعضای هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس، توسط دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه از تاریخ 13 لغایت 16 شهریور ماه در جوار بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج(علیه السلام) در قالب کارگاه های معرفتی، مشاوره خانواده، نشست های فرهنگی، هم اندیشی و نیز تفریحی برگزار گردید.

دراین دوره که با حضور 40 نفر از استادان دانشگاه تربیت مدرس به انجام رسید،کارگاه‌های آموزشی تحت عناوین «اندیشه سیاسی اسلام» توسط جناب حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر حسین جوان‌آراسته ﻋﻀﻮ ﻫﯿأت ﻋﻠﻤﯽ ﭘﮋوﻫﺸﮕﺎه ﺣﻮزه و داﻧﺸﮕﺎه وکارگاه « تمدن اسلامی، چرائی فراز و فرودها و نقش استادان » توسط جناب حجت ‎الاسلام و المسلمین دکتر علی فلاح ‎رفیع عضو هئیت علمی دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.

علاوه بر کارگاه‌های آموزشی فوق، برگزاری نشست هم اندیشی استادان با موضوع "رسالت فرهنگی استادان" در مجموعه فرهنگی تفریحی هویزه از برنامه‌های دیگر این دوره بود که طی آن اساتید پس از اقامه نماز مغرب و عشاء در فضایی صمیمی ضمن بررسی مباحث فرهنگی به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

برگزاری کارگاه سبک زندگی رضوی با محوریت شیوه‌های آرامش و تعامل صحیح در خانواده توسط دکتر حمید صادقیان پژوهشگر، روانشناس و مشاور از دیگر برنامه های جانبی این دوره از ضیافت اندیشه استادان بود که با استقبال استادان و خانواده های ایشان مواجه گردید.

قابل ذکر است برگزاری این دوره نیز در فضای معنوی و صمیمی و با همدلی کامل استادان همراه بود؛ فضایی متأثر از معنویت بارگاه ملکوتی حضرت ثامن‌الحجج علی‌ابن موسی‌الرضا علیه آلاف التحیه و الثناء.

18 شهریور 1397 / تعداد نمایش : 166