متن کامل خبر


 
بیانیه کانون بسیج اساتید، بسیج دانشجویی و بسیج کارکنان دانشگاه تربیت مدرس در واکنش به کشتار مسلمانان میانمار

خلاصه خبر: بیانیه کانون بسیج اساتید، بسیج دانشجویی و بسیج کارکنان دانشگاه تربیت مدرس در واکنش به کشتار مسلمانان میانمار

بسم الله الرحمن الرحیم

« وَمَا لَکُمْ لَا تُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ وَالْمُسْتَضْعَفِینَ مِنَ الرِّجَالِ وَالنِّسَاءِ وَالْوِلْدَانِ الَّذِینَ یَقُولُونَ رَبَّنَا أَخْرِجْنَا مِنْ هَٰذِهِ الْقَرْیَةِ الظَّالِمِ أَهْلُهَا وَاجْعَلْ لَنَا مِنْ لَدُنْکَ وَلِیًّا وَاجْعَلْ لَنَا مِنْ لَدُنْکَ نَصِیرًا» "سوره نسا ، 75 "

چرا در راه خدا و در راه مردان و زنان و كودكانى كه (به دست ستمگران) تضعیف‌شده‌اند، پيكار نمی‌کنید همان افراد (ستمدیده‌ای) كه می‌گویند: خدايا! ما را از اين شهر كه اهل آن، ستمگرند، بيرون ببر و براى ما از طرف خود، سرپرست قرار ده و براى ما از طرف خود، يار و ياورى تعيين فرما . هزاران انسان مسلمان دارند فدا می شوند . لب تر نمی کنند مدعیان دروغین حقوق بشر.

امام خامنه ای 1396.4.31.

هر روزه هجوم وحشیانه و جنایت های هولناک علیه اقلیت مسلمان مظلوم روهینگیا توسط نیروهای دولتی میانمار و بودائیان افراطی این کشور انجام می شود. هر فردی با هر دین و مسلکی با دیدن تصاویر تن¬های سوخته و کودکان سربریده قلبش آکنده از درد و چشمانش اشک¬بار می¬شود . سلسله اقدامات خصمانه و سرکوبگرانه علیه اقلیت روهینگیا سالهاست که در میانمار در جریان است و این سکوت رسانه هایِ جیره خوار آمریکایی و صهیونیستی در جهان بوده که تاکنون بر چنین جنایت های دهشتناکی سرپوش نهاده است.

تأسف بارتر از آن سکوت هدفدار جامعه جهانی، مجامع بین‌الملل ومدعيان حقوق بشر در دنیا است که کشورهای اسلامی بویژه نظام جمهوری اسلامی ایران را به خاطر اجرای احکام اسلامی به نقض حقوق بشر متهم می کنند. البته از این نهادهای بین المللی بیش از این انتظار نیست، زیرا تحت سیطره‌ی کشورهای غربی قرار گرفته و به دلیل دوستی با حکومت جائر و جنایتکار میانمار، به وظایف انسانی و قانونی خود عمل نمی‌کنند.

تظار مردم انقلابی ایران اسلامی از قوای سه گانه این است که به بیانیه‌ها تنها اکتفا نکرده و از تمام ظرفیت حقوقی و دیپلماتیک خود نسبت به توقف و جبران ظلم وارد شده بر مردم مسلمان مظلوم روهینگیا و البته تنبیه دولت جنایتکار این کشور اقدام کنند.

والسلام علیکم ورحمه ا... و برکاته

کانون بسیج اساتید، بسیج دانشجویی و بسیج کارکنان دانشگاه تربیت مدرس

22 شهریور 1396 / تعداد نمایش : 773