متن کامل خبر


 
کاهش دغدغه‌مندی نسبت به تربیت، تهدیدی جدی برای آموزش

خلاصه خبر: حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر فلاح‌رفیع مسئول نهاد رهبری دانشگاه در ابتدای جلسه شورای دانشگاه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و نیز گرامیداشت روز استاد و روز کارگر و همچنین بزرگداشت روز ایثارگر مباحثی را در زمینه رسالت استادان مطرح نمودند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر فلاح‌رفیع مسئول نهاد رهبری دانشگاه در ابتدای جلسه شورای دانشگاه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و نیز گرامیداشت روز استاد و روز کارگر و همچنین بزرگداشت روز ایثارگر مباحثی را در زمینه رسالت استادان مطرح نمودند.

ایشان در بخشی از سخنان خود به یکی از رسالت های مهم مراکز علمی و دانشگاهی اشاره کردند و رسالت بزرگ استادان را در کنار آموزش، تربیت انسان های مؤدب به آداب الهی-انسانی دانستند. وی در ادامه سخنان خود افزودند: این بخش متأسفانه در مراکز علمی و دانشگاهی ما به میزان قابل توجهی مورد بی مهری قرار گرفته است. نگاه سکولاری به آموزش و پژوهش در کشور تهدیدی جدی برای تربیت نسل دانش‌آموخته امروز محسوب می شود که به نظر می‌رسد باید برای آن چاره‌اندیشی نمود و در وضعیت کنونی تجدیدنظر کرد.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه تربیت‌مدرس اضافه کردند: خدای متعال تربیت را رکن اصلی و در عین حال اولیه برای آدمیان مطرح نموده است. این رسالتی است که به عهده همه استادان و معلمان است و لذا ما نباید به جداسازی وظایف و رسالت‌ها در این زمینه قائل باشیم. چیزی که امروز می رود که خسارت‌های جبران‌ناپذیری به پیکر آموزش عالی وارد کند.

دکتر فلاح‌رفیع در پایان سخنان خود خاطرنشان کردند: این گونه جدا سازی ها حتی در جهان غرب نیز صورت نگرفته است. هرچند بطور جدی در رسانه‌های استعماری برای آن تبلیغ صورت می‌گیرد ولی در در عمل در مغرب زمین نیز اجرا نشده است و بلکه به گفته بعضی متفکران جداسازی آن اساساً ممکن نیست.

12 اردیبهشت 1396 / تعداد نمایش : 576