متن کامل خبر


 
بدرقه معتکفین در فضایی آکنده از معنویت

خلاصه خبر: از برنامه‌های متنوع سومین روز اعتکاف دانشگاه تربیت‌مدرس دعای آل‌یاسین بود که پیش از اذان ظهر و با حضور پرشور معتکفین برگزار گردید.

از برنامه‌های متنوع سومین روز اعتکاف دانشگاه تربیت‌مدرس دعای آل‌یاسین بود که پیش از اذان ظهر و با حضور پرشور معتکفین برگزار گردید.

بعد از نماز هم معتکفین میزبان حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها بودند. ایشان در ابتدای سخنان خود به اهمیت اعتکاف و اثرات آن در روح و جان آدمی پرداختند و توفیق حضور در جمع معتکفین را برای تقویت بصیرت و عرفان بسیار مفید ارزیابی نمودند. ایشان در فراز دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به خاطرات شهداء و جانبازان و کتاب‌های متعددی که در این زمینه به رشته تحریر درآمده، همگان را به مطالعه این خاطرات توصیه نمودند . حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدیان در ادامه به خلقت آدم و اعتراض ملائکه پرداختند و آنجایی که خداوند سبحان می فرماید:«من چیزی می‌دانم که شما نمی‌دانید» را اشاره‌ به جهاد اکبر و مبارزه با هوای نفس ارزیابی نموده و ضمن ذکر مثال‌هایی از اولیای الهی و شهدا در تبیین این مساله خاطر نشان نمودند: تحقق این جهاد موجب برتری انسان بر فرشتگان خواهد بود.

                      

نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در فراز پایانی سخنان خود ضمن ذکر اهمیت رسیدگی به محرومین و یتیمان افزودند: در کنار کارهایی که دولت انجام می‌دهد و باید هم انجام دهد، هر یک از ما نیز در قبال مستضعفان و محرومان مسئول می‌باشیم و نباید در رسیدگی به آنها کوتاهی کنیم.

                      

قرائت سوره های وارده در اعمال ام داوود توسط قاریان مدعو، برنامه دیگر شرکت‌کنندگان در این مراسم بود . پس از آن نیز حاضرین در این مراسم با خواندن دعای ام‌داوود توسط حجت الاسلام والمسلمین پورموسوی اعمال پایانی اعتکاف را به انجام رساندند.

شایان ذکر است پس از اقامه نماز مغرب و عشاء و صرف افطاری هم معتکفین ضمن وداع با یکدیگر و دست‌اندرکاران برگزاری مراسم ، در فضایی معنوی مورد بدرقه قرار گرفتند.

                    

26 فروردین 1396 / تعداد نمایش : 572