متن کامل خبر


 
مراسم معنوی اعتکاف دانشگاه تربیت مدرس آغاز شد

خلاصه خبر: مراسم معنوی اعتکاف اساتید دانشگاه های تهران که هر ساله توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود، امسال نیز با استقبال پرشور معتکفین آغاز گردید.

مراسم معنوی اعتکاف اساتید دانشگاه های تهران که هر ساله توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود، امسال نیز با استقبال پرشور معتکفین آغاز گردید.

این مراسم پرفیض از بامداد سه‌شنبه با ذکر مناجات و صرف سحری و نماز جماعت صبح و دعای عهد آغاز شد. گفتنی است پیش از آغاز مراسم اعتکاف، حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا قافی به ذکر احکام اعتکاف پرداختند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج‌آقای پناهیان نیز سخنران ویژه روز اول این مراسم بودند. ایشان ضمن برشمردن برکات و فضایل این ایام مبارک به جایگاه والای عقلانیت در دین پرداختند و افزودند: شرکت در مراسمات مذهبی و عمل به فرایض دینی مبنای عقلی بسیار مستحکمی دارد و به نوعی پیش و بیش از هر کس برای خود انسان مثمر ثمر می‌باشد.

در طول روز نیز مراسم متنوعی برگزار گردیدکه خواندن زیارت جامعه کبیره با صوت زیبای حاج مهدی خادم و مولودی خوانی به مناسبت میلاد با سعادت اولین اختر تابناک امامت امیرالمومنین حضرت علی (ع) از آن جمله بود.

22 فروردین 1396 / تعداد نمایش : 569