متن کامل خبر


 
مراسم تشییع و تدفین شهید گمنام در دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد

خلاصه خبر: امروز یکشنبه مقارن با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(سلام‌الله علیها) مراسم تشییع و تدفین شهید گمنام 8 سال دفاع مقدس با حضور جمع کثیری از دانشگاهیان, خانواده معظم شهدا و جانبازان و عموم مردم تهران برگزار شد.

امروز یکشنبه مقارن با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(سلام‌الله علیها) مراسم تشییع و تدفین شهید گمنام 8 سال دفاع مقدس با حضور جمع کثیری از دانشگاهیان, خانواده معظم شهدا و جانبازان و عموم مردم تهران برگزار شد.پیکر مطهر این شهید گمنام که در سن 18 سالگی و در عملیات بدر در شرق دجله به شهادت رسیده بود پس از قرائت زیارت عاشورا از سمت باغ موزه ملی گیاه‌شناسی بر دوش خیل عظیم شرکت کنندگان به سمت دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس تهران تشییع شد.

                              

در ادامه مراسم تشییع، نماز شهید بر پیکر آن شهید بزرگوار به امامت حجت الاسلام والمسلمین دکترعلی فلاح‌رفیع مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تربیت‌مدرس اقامه گردید. سپس با انتقال پیکر مطهر به محل تدفین و قرائت قرآن توسط قاری بین‌المللی آقای موحد امین ، سردار اسدالهی فرمانده لشگر 27 محمد رسول‌الله ضمن اشاره به یکی از وصیت‌نامه‌های شهیدان دفاع مقدس به ایراد سخنرانی در خصوص مقام شامخ شهید پرداختند.

                              

                              

مداحی و مرثیه‌خوانی توسط حاج امیر عباسی نیز از دیگر برنامه‌های این مراسم باشکوه بود. نجوای مادرانه با پیکر مطهر شهید بخش بعدی این مراسم بود که توسط مادر شهید بزرگوار مهدی صبوری انجام شد.

10 اسفند 1395 / تعداد نمایش : 819