متن کامل خبر


 
سخنرانی دکتر بادامچیان از مبارزین قبل از انقلاب در مسجد دانشگاه تربیت‌مدرس برگزار شد

خلاصه خبر: به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مراسم سخنرانی دکتر اسدالله بادامچیان از مبارزان قدیمی و عضو حزب موتلفه اسلامی پس از نماز ظهر و عصر در مسجد قدس دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.

به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مراسم سخنرانی دکتر اسدالله بادامچیان از مبارزان قدیمی و عضو حزب موتلفه اسلامی پس از نماز ظهر و عصر در مسجد قدس دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.

دکتر بادامچیان در ابتدای سخنرانی خود به بحث در مورد سابقه‌ی تمدنی ایران و برجسته بودن این تمدن دربین تمدن های دیگر پرداختند و سپس به تحریف تاریخ توسط مورخان اروپایی از جمله ویل دورانت که در پی دشمنی و تخریب تمدن ایرانی بود، اشاره نمودند. در ادامه به مشروطیت و نفوذ جریان غربی در آن پرداختند و با اشاره به نقش شیخ فضل الله نوری در جریان مشروطیت نبود عنصر اسلامیت را از نقاط ضعف و عامل شکست مشروطیت ارزیابی نمودند.

وی با بیان اینکه حکومت پهلوی از ابتدا حکومتی وابسته بوده و محمدرضا پهلوی نیز در واقع توسط انگلیس به قدرت رسید، به بررسی وضعیت سیاسی و فرهنگی و اقتصادی آن دوره پرداختند.

عضو حزب موتلفه اسلامی حکومت محمدرضا شاه پهلوی را حکومتی وابسته به غرب توصیف نمود که همواره از افزایش تعداد تحصیل‌کرده‌ها هراس داشت. وی با اشاره به اینکه در حکومت پهلوی فقط دویست هزار دانشجو در حال تحصیل بودند به مقایسه آن با وضعیت فعلی که حدود 4 میلیون دانشجو در حال تحصیل اند پرداختند. پررنگ شدن نقش اجتماعی-سیاسی زنان در دوران پس از انقلاب اسلامی و افزایش اقتدار ارتش نیز از دیگر موارد مورد اشاره در سخنرانی این مبارز قدیمی بودند.

عضو موسس جامعه اسلامی دانشجویان با اشاره به اینکه خواه ناخواه هر انقلابی با معضلات و مشکلاتی روبرو شده و میشود، بیکاری جوانان تحصیل کرده، مشکل ازدواج و مسکن را از جمله مشکلات انقلاب بر شمردند که باید برای آنها چاره‌اندیشی شود.

گفتنی است در پایان مراسم سخنرانی، دکتر بادامچیان به سوالات حاضرین پاسخ گفتند و توضیحاتی را پیرامون مسائل مطرح‌شده از سوی حاضرین ارائه دادند.

17 بهمن 1395 / تعداد نمایش : 683