متن کامل خبر


 
تکامل‌گرائی زیستی از منظر علم و فلسفه

خلاصه خبر: سخنرانان این نشست حجت الاسلام و المسلمین دکتر فلاح رفیع عضو هیأت علمی گروه فلسفه و دکتر حامد وحدتی نسب عضو هیأت علمی گروه باستان شناسی دانشگاه تربیت‌مدرس بودند.

نشست علمی با موضوع تکامل انسان از منظر فلسفه و علم توسط انجمن علمی دانشجویی باستان شناسی دانشگاه تربیت‌مدرس در روز یکشنبه 26 خرداد ماه 1398 در محل تالار علامه جعفری واقع در دانشکده علوم انسانی با استقبال پر شوردانشجویان و اساتید دانشگاه برگزار شد.

سخنرانان این همایش حجت الاسلام و المسلمین دکتر فلاح رفیع عضو هیأت علمی گروه فلسفه و دکتر حامد وحدتی نسب عضو هیأت علمی گروه باستان شناسی دانشگاه تربیت‌مدرس بودند.

این مراسم که پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و قرائت سرود ملی جهوری اسلامی ایران آغاز شد با سخنرانی دکتر فلاح‌رفیع ادامه یافت. ایشان در ابتدای سخنان خود ضمن تشکر از برگزارکنندگان این نشست به ضرورت برگزاری چنین نشست‌هایی در فضای علمی سالم تاکید کردند. وی آنگاه به تبیین رسالت فلسفه و علم در موضوع تکامل گرائی زیستی پرداختند.

                            

                            

وی پس از بیان مطالبی از برخی پژوهشگران برجسته ی معاصر در زمینه بحث تکامل ، راجع به چگونگی ورود فلسفه و علم در این موضوع مهم و حوزه های متعدد، مباحث خود را ارائه دادند.

سپس دکتر حامد وحدتی نسب استاد و مدیرگروه باستان شناسی با طرح موضوع تکامل زیستی به بیان تاریخ تطورات در این حوزه با اشاره به شواهد عینی پرداختند.

در بخش پایانی حاضرین در فضای کاملا علمی، سؤالات خود را مطرح و سخنرانان به پاسخ پرداختند.

27 خرداد 1398 / تعداد نمایش : 84